Aktualność

Fundacja Pełna Ciepła wspiera uchodźców z Ukrainy

porozumienie o nawiązaniu współpracy

Żywność, ubrania, środki higieniczne, artykuły pierwszej potrzeby to ważne rzeczy, które zbierane są dla naszych wschodnich sąsiadów w wielu miejscach na terenie całej Polski. W tych trudnych chwilach, związanych z inwazją Rosji na Ukrainę, należy pamiętać także o wsparciu psychologicznym, które pomoże uporać się z wojenną traumą. O takie ważne wsparcie zadba Fundacja Pełna Ciepła razem z Centrum Psychoterapii i Coachingu Synergia.

Wszyscy powinniśmy się teraz jednoczyć. Wiele ukraińskich rodzin wymaga nie tylko dotacji materialnej, ale także opieki psychologicznej. Takie wsparcie do potrzebujących będzie trafiać za pośrednictwem Centrum Psychoterapii i Coachingu Synergia. To ośrodek, który jako jeden z nielicznych na terenie naszego województwa zatrudnia psychologów rosyjskojęzycznych. Dodatkowo wysoko wykwalifikowana kadra jest dla nas gwarantem, że osoby uciekające ze strefy zagrożenia wojennego i trafiające do naszego regionu będą otrzymywać profesjonalną pomoc psychologiczną. Liczymy, że realnie będziemy mogli pomóc nie tylko dorosłym, ale przede wszystkim dzieciom – mówi Katarzyna Rogoźnicka, współzałożycielka Fundacji Pełnej Ciepła.

Udzielanie wsparcia psychologicznego uchodźcom z Ukrainy możliwe będzie dzięki podpisaniu porozumienia o współpracy pomiędzy Centrum Psychoterapii i Coachingu Synergia, a szczecińską Fundacją Pełną Ciepła. Dokument został podpisany 1 marca 2022 r.

Chcemy pomóc jak największej liczbie dzieci, młodzieży i ich rodzinom trafiającym do Centrum Psychologicznego Synergia. Podpisane porozumienie pozwoli nieść darmową pomoc psychologiczną, dawać wsparcie w tych trudnych dniach, ale również wspomagać mentalnie – wyjaśnia Filip Kiżuk, prezes Fundacji Pełnej Ciepła. – Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu i dużej kadrze terapeutów Pani Martyna Jasińska, właścicielka centrum, doskonale wie jak udzielać wsparcia w sytuacjach kryzysowych. A z taką sytuacją kryzysową mamy do czynienia właśnie teraz – wojna, bombardowania, wiele rodzin w ogromnym stresie. Wsparcie ducha jest tak samo ważne jak wsparcie materialne – dodaje Filip Kiżuk.

Jak podkreślają fundatorzy ważne jest także to, że terapeuci współpracujący z Centrum Synergia udzielają również wsparcia online. Dla wielu rodzin może okazać się to jedyna forma kontaktu z terapeutą, więc i jedyna możliwość uzyskania profesjonalnego wsparcia na drodze do zdrowia.

O wsparcie mogą ubiegać się zarówno osoby indywidualne jak i organizacje wspierające bezpośrednio osoby przyjeżdżające z terenów objętych wojną. Wszelkie informacje o możliwości uzyskania wsparcia psychologicznego będzie można uzyskać pod nr telefonu 697516636 lub pod adresem e-mail: rejestracja@synergia-centrum.pl, osobą wyznaczoną do kontaktów i rejestracji jest Ewa Borowicki.

Fundacja Pełna Ciepła ze Szczecina to inicjatywa Filipa Kiżuka i Katarzyny Rogoźnickiej, doradców gospodarczych. Jej celem jest wspieranie najbardziej potrzebujących dzieci i ich rodzin. Do tej pory obejmowała swoim patronatem osoby, które wykazywały się np. wyjątkowymi umiejętnościami artystycznymi, wsparcie płynęło także do dzieci w Kazachstanie czy na Syberii. Tym razem, aby pomóc sąsiadom, obywatelom z Ukrainy, nawiązała współpracę z Centrum wsparcia Psychologicznego Synergia.

Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.
Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.